Javascript DHTML Image Web Scroller Powered by dhtml-menu-builder.com

Burke Results


 

IBU Burke Trophy 2005 - Final result 

Place

Team

Score

Average

3rd ses.

1st

Dublin South1 (J. Comyn, J Moran, S. Dowling, B.J. O’Brien)

379

18.0

1

2nd

Galway 1 (D Walsh, C. Coyne, M. Burke, H. Curran)

377

18.0

11

3rd

Dublin City (Pauline Maguire, J. Kulchycky, P. Porteous, M. McConville)

365

17.4

123

4th

Westmeath (John Cunningham, M. Harris, A Seery, B Morris)

363

17.3

127

5th

Galway2 (Maura O’Farrell, S MacMathuna, B. Kenny, B. Finan)

355

16.9

130

6th

Clare1 (Ena Cleary, A Cleary, G. Lessells, D. Houlihan)

353

16.8

117

7th

Limerick2 (Jeanie Fitzgerald, D. Liddy, B. Pattinson, D. Reddan)

351

16.7

110

8th

Clare2 (Mairead Carroll, M. McMahon, R. Cassidy, M. Liddy)

339

16.1

114

9th

Sligo1 (Frances Sproule, M. Morrison, M Hickey, M Morrison)

331

15.8

119

10th

Donegal2 (Fr. Dan O’Doherty, J.C. Boyle, J. McGinley, J. Gallagher)

330

15.7

93

11th

Waterford (Liam McKay, J. Phelan, P. Kelly, M. Davenport)

326

15.5

107

12th

Donegal 1(Pat McDaid, C McLoone, D. Ellis, C.Whyte)

325

15.5

100

13th

Fingal (John Keane, P Howard, B Sheridan, M Sheridan)

323

15.4

105

14th

Kildare (Brian Cleary, A. Cleary, S. Coffee. P. Redmond)

318

15.1

100

15th

Offaly (Frank Kelly, B. Kelly, P. Seery, B. Hanlon)

317

15.1

98

16th

Limerick 1(Marie Hanrahan, M Donegan, B Kirby, M Pattinson)

313

14.9

109

17th

Dublin South 2(Mary Cox, J. Riordan, L Gaynor, D Redmond)

308

14.7

91

17th

Meath (Laur Sheeran, P Gibnet, J McNally, J Coyne)

308

14.7

99

19th

President (Sandie Millarship, J Millarship, A Hill, H Hill)

305

14.5

112

20th

Cork1 (Maurice Kennefick, M Kennefick, G O’Regan, A Dillon)

299

14.2

106

21st

Wexford (W.Kelly, M McCormack, A Kavanagh, L Tobin)

298

14.2

110

22nd

Cork2 (Betty Cotter, L Hyde, J Whelehan, K Gregory)

295

14.0

89

23rd

Wicklow2 (Eileen Vickers, A Hardie, D Gilliland, J Royds)

294

14.0

116

24th

Louth (M.V. McDonnell, P Bonnar, A Gorman, M Cussan)

289

13.8

88

25th

Tipperary (Anne Kingston, W O’Brien, J Fogarty, M Carroll)

287

13.7

87

26th

Wicklow 1(Michael Keesham, S. Cahill, M Clifford, G Cassidy)

282

13.4

95

26th

Dun Laoghaire/ Rathdown (J Last, J Kilduff, C McCarthy, M Dillon, C Kevin,  M Whelan)

282

13.4

97

28th

Derry (Colm Duffy, P Byrne, J McGonagle, P Bergin)

279

13.3

117

29th

Sligo2 (Nuala McDermott, E Smith, Mary Goodwin, C Quirke)

276

13.1

100

30th

Mayo (Mary Walsh, D. Geraghty, R Conway, R Lundy)

264

12.6

95

31st

Kerry (Tom Hardiman, N Fitzgibbon, P Fitzgibbon, M Friel)

256

12.2

63

32nd

Kilkenny (Kay Molloy, M O’Brien, P Wall, J Byrne)

249

11.9

79

Burke Results 04